Image har många snygga fälgar i sitt utbud och Gravel Matt Black 17" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 139.7 mm och 6 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Detta är en fälg med 106. mm stort navhål. BytHjul säljer Image Gravel Matt Black 17" i sin webbshop för 2233 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Gravel Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 106. mm |
Image Gravel Gloss Gunmetal, 17"-fälg, 7.5" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 25 mm.
Gravel Gloss Gunmetal 17" från Image med 7.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Denna 22"-fälg från Image har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Gravel Matt Black.
Gravel Matt Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 7.5" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.