En snygg fälg på 16" från Infiny. Denna modell har Infiny valt att kalla för Toxic Bright Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Infiny Toxic Bright Black Machined Face har en fälgbredd på 7". Infiny Toxic Bright Black Machined Face fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 4/108).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 25 mm. Navhålet på Infiny Toxic Bright Black Machined Face är 65.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Infiny Toxic Bright Black Machined Face 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 520 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Toxic Bright Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Toxic Bright Black Machined Face 17" från Infiny med 7.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Infiny Toxic Shiny Black, 17"-fälg, 7.5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 35 mm.
17"-fälg från Infiny av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.
15"-fälg av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 25 mm.