Med ett pris på 2151 kronor är Infiny Vector Shiny Black Machined Lip ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Infiny Vector Shiny Black Machined Lip fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Vector Shiny Black Machined Lip är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Infiny Vector Shiny Black Machined Lip. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2151 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 151 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Vector Shiny Black Machined Lip |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
19"-fälg av modellen Vector Shiny Black Machined Face från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
19"-fälg av modellen Phoenix Matt Black Machined Lip från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.
19"-fälg från Infiny av modellen Welt Light Shiny Black Machined Face . Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.
19"-fälg från Infiny av modellen R1 Light Black Machined Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.