Detta är en Infiny-fälg av modellen Stuttgart Gunmetal Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Infiny Stuttgart Gunmetal Machined Face har en fälgbredd som är 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Infiny Stuttgart Gunmetal Machined Face är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Stuttgart Gunmetal Machined Face 19" är en snygg fälg för 2161 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 161 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Stuttgart Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. Infiny Stuttgart Gunmetal Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Stuttgart Shiny Black Machined Face 19" från Infiny med 9.5" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg av modellen Stuttgart Shiny Black Machined Face från Infiny. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 32 mm.
Fälg från Infiny på 19" med modellnamnet Stuttgart Shiny Black Machined Face . Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.