Infiny har många snygga fälgar i sitt utbud och Paris Black Machined Face 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Infiny Paris Black Machined Face har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. BytHjul säljer Infiny Paris Black Machined Face 18" i sin webbshop för 1830 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 830 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Paris Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Paris Black Machined Face från Infiny. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Paris Black Machined Face från Infiny. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Infiny Paris Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Paris Black Machined Face från Infiny är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/108.