Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1600 kronorsklassen. Fälgen heter Phoenix Black och den tillverkas av Inter action. Fälgbredden för denna variant av Inter action Phoenix Black är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Inter action Phoenix Black är 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Navhålet på Inter action Phoenix Black är 73.1 mm stort. Phoenix Black 17" är en snygg fälg för 1513 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Inter action |
|---|---|
| Modell | Phoenix Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Denna 15"-fälg från Inter action har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter Phoenix Black.
16"-fälg av modellen Phoenix Black från Inter action. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 25 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Inter action 2 Zodiac Gloss Black är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
Zodiac Silver 16" från Inter action 2 med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.