IT Wheels KIRA Silver är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från IT Wheels. Fälgbredden för denna variant av IT Wheels KIRA Silver är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.3 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för IT Wheels KIRA Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1415 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 415 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | KIRA Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
IT Wheels Kira Black Lip Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 38.
IT Wheels KIRA Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
KIRA Silver från IT Wheels. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
KIRA Silver 16" från IT Wheels med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.