IT Wheels Tiara 4 Black Polished är en fälg på 17" från IT Wheels. Denna fälg är 7" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på IT Wheels Tiara 4 Black Polished är 4/108.
Glöm inte kolla att ET 23 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 65.1 mm stort. IT Wheels Tiara 4 Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 1589 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 589 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Tiara 4 Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 23 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Tiara 4 Gloss Black från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 23 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. IT Wheels Tiara 4 Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 4/108.
IT Wheels Tiara 4 Black Polished, 16"-fälg, 6.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 20 mm.
16"-fälg från IT Wheels av modellen Tiara 4 Black Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 16" och ET-måttet 30 mm.