IT Wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Tiara 4 Gloss Black 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 4/108.
Denna variant av Tiara 4 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63.4 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. IT Wheels Tiara 4 Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 1597 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 597 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Tiara 4 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
17"-fälg av modellen Tiara 4 Black Polished från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 44 mm.
Tiara 4 Gloss Black från IT Wheels är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 4/108.
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Tiara Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 44 mm.
IT Wheels Tiara 4 Gloss Black, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 44 mm.