IT Wheels Tiara 4 Gloss Black är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från IT Wheels. Denna fälg är 7" bred. Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 31 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. En uppsättning IT Wheels Tiara 4 Gloss Black kan bli din för endast 1490 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 490 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Tiara 4 Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 31 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 31 mm. IT Wheels Tiara 4 Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 4/108.
Tiara 4 Gloss Black från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 23 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
16"-fälg av modellen Tiara 4 Gloss Black från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 20 mm.
Tiara 4 Gloss Black från IT Wheels är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 4/108.