ALICE Silver 18" är en snygg fälg som tillverkas av IT Wheels. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för IT Wheels ALICE Silver är 40 mm. Centrumhålet är 57.1 mm stort. ALICE Silver 18" är en snygg fälg för 1302 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 302 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | ALICE Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Alice Gloss Black från IT Wheels. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
16"-fälg från IT Wheels av modellen KIRA Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
IT Wheels KIRA Black, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
KIRA Black från IT Wheels är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/100.