Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1400 kronorsklassen. Fälgen heter KIRA Black och den tillverkas av IT Wheels. Bredden på denna fälg är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på IT Wheels KIRA Black är 5/100.
Inpressningsdjupet för IT Wheels KIRA Black är 46 mm. Navhålet på IT Wheels KIRA Black är 57.1 mm stort. En uppsättning IT Wheels KIRA Black kan bli din för endast 1371 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 371 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | KIRA Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 46 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet KIRA Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 46 mm.
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
KIRA Black från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Kira Black Lip Polished från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.