En snygg fälg på 18" från IT Wheels. Denna modell har IT Wheels valt att kalla för KIRA Black. Fälgens bredd är 7.5". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av KIRA Black har ett navhål/centrumhål som är 63.3 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om IT Wheels KIRA Black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 415 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | KIRA Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
IT Wheels Kira Black Lip Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 38.
18"-fälg av modellen KIRA Silver från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 38 mm.
Denna 16"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Kira Black Lip Polished.
KIRA Silver 16" från IT Wheels med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.