Om du letar efter bra 18"-fälgar kan IT Wheels Gina Gloss Black Polished vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. IT Wheels Gina Gloss Black Polished kan du köpa från BytHjul för endast 1747 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 747 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Gloss Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 18"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Gina Gloss Black.
IT Wheels Gina Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 42.
IT Wheels Gina Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 41.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels Gina Gloss Black Polished är 18" och har en bultcirkel på 5/108.