IT Wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Gina Gloss Black 17" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. IT Wheels Gina Gloss Black har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
Denna variant av Gina Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 70.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för IT Wheels Gina Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1623 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 623 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Gloss Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. IT Wheels Gina Gloss Black Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
IT Wheels Gina Dull Anthracite, 17"-fälg, 7.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 42 mm.
IT Wheels Gina Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 42.
Denna 17"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Gina Gloss Black.