En snygg fälg på 18" från IT Wheels. Denna modell har IT Wheels valt att kalla för Gina Gloss Black. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Gina Gloss Black är 50 mm. Denna variant av Gina Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 63.4 mm stort. Du hittar mer information om IT Wheels Gina Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 738 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels Gina Gloss Black Polished är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels Gina Gloss Black är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels Gina Dull Anthracite är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
Gina Dull Anthracite 17" från IT Wheels med 7.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.