IT Wheels Kira Black Lip Polished är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från IT Wheels. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Kira Black Lip Polished har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. En uppsättning IT Wheels Kira Black Lip Polished kan bli din för endast 1703 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 703 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Kira Black Lip Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.
16"-fälg från IT Wheels av modellen Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 4/108, bredden 16" och ET-måttet 25 mm.
17"-fälg från IT Wheels av modellen Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
Kira Black Lip Polished från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.