IT Wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Tiara Black Gold 18" är inget undantag. Fälgens bredd är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Tiara Black Gold kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. En uppsättning IT Wheels Tiara Black Gold kan bli din för endast 1798 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 798 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Tiara Black Gold |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg från IT Wheels av modellen TIARA Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
Tiara Black Polished 18" från IT Wheels med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg av modellen TIARA Gloss Black från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
18"-fälg av modellen TIARA Gloss Black från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.