Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1700 kronorsklassen. Fälgen heter Kira Black Lip Polished och den tillverkas av IT Wheels. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av IT Wheels Kira Black Lip Polished har en bredd på 7.5". IT Wheels Kira Black Lip Polished har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Kira Black Lip Polished är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 74.1 mm stort. IT Wheels Kira Black Lip Polished kan du köpa från BytHjul för endast 1673 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Kira Black Lip Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
17"-fälg från IT Wheels av modellen Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.
18"-fälg från IT Wheels av modellen KIRA Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
18"-fälg från IT Wheels av modellen KIRA Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. IT Wheels KIRA Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.