Denna 19"-fälg från IT Wheels har modellnamnet Gina Gloss Black Polished. Bredden på denna fälg är 8.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1863 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 863 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Gina Gloss Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg av modellen Gina Gloss Black Polished från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 29 mm.
Gina Gloss Black Polished från IT Wheels. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
IT Wheels Gina Gloss Black Polished, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
18"-fälg från IT Wheels av modellen Gina Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.