Japan racing JR19 Gold Machined LIP är en fälg på 15" från Japan racing. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Fälgens ET-mått är 0 mm. Japan racing JR19 Gold Machined LIP har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Japan racing JR19 Gold Machined LIP. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2076 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 076 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR19 Gold Machined LIP |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 0 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
JR19 Gold Machined LIP från Japan racing är en fälg på 14" med en bredd på 7" och ET 0 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Japan racing JR19 Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 8" bredd och ET 0.
15"-fälg från Japan racing av modellen JR19 Matt Bronze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 0 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 0 mm. Japan racing JR19 White är 15" och har en bultcirkel på 4/100.