Japan racing JR12 Hyper Silver är en fälg på 16" från Japan racing. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för JR12 Hyper Silver är 15 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. JR12 Hyper Silver 16" är en snygg fälg för 2235 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 235 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR12 Hyper Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Japan racing JR12 Hyper Silver, 16"-fälg, 8" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 33 mm.
Fälg från Japan racing på 16" med modellnamnet JR12 Hyper Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 22 mm.
17"-fälg från Japan racing av modellen JR12 Hyper Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.
JR12 Hyper Silver från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.