Japan racing har många snygga fälgar i sitt utbud och JR9 Gold Machined LIP 15" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR9 Gold Machined LIP har en fälgbredd på 8". Japan racing JR9 Gold Machined LIP fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 20 mm. Navhålet på Japan racing JR9 Gold Machined LIP är 74.1 mm stort. Du hittar mer information om Japan racing JR9 Gold Machined LIP genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 130 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR9 Gold Machined LIP |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Japan racing JR9 Gold Machined LIP, 15"-fälg, 8" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 15 mm.
15"-fälg av modellen JR9 Silver Machined LIP With Rivet Silver från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
15"-fälg av modellen JR9 Gloss Black Machined LIP från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
Fälg från Japan racing på 15" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 20 mm.