Om du letar efter bra 15"-fälgar kan Japan racing JR9 Gold Machined LIP vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR9 Gold Machined LIP har en fälgbredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Fälgens ET-mått är 15 mm. Centrumhålet är 74.1 mm stort. JR9 Gold Machined LIP 15" är en snygg fälg för 2079 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 079 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR9 Gold Machined LIP |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 15 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
JR9 Gold Machined LIP 15" från Japan racing med 8" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
15"-fälg av modellen JR9 Silver Machined LIP With Rivet Silver från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
15"-fälg av modellen JR9 Gloss Black Machined LIP från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
Fälg från Japan racing på 15" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 20 mm.