Med ett pris på 2014 kronor är Japan racing JR3 Matt Black ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR3 Matt Black har en fälgbredd på 7". Japan racing JR3 Matt Black fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 108 mm (bultcirkel 4/108).
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 25 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65 mm stort. Du hittar mer information om Japan racing JR3 Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 014 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Matt Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65 mm |
Fälg från Japan racing på 16" med modellnamnet JR3 Hyper Grey. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 25 mm.
16"-fälg från Japan racing av modellen JR3 Matt Black. Bultcirkeln är 4/114.3, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
16"-fälg av modellen JR3 Matt Black från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 40 mm.
Denna 16"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter JR3 Matt Black.