JR3 White 17" är en snygg fälg som tillverkas av Japan racing. Denna fälg är 8" bred. Bultcirkeln för denna fälg är 4/114.3.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Japan racing JR3 White kan du köpa från BytHjul för endast 2496 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 496 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 White |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 4/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67 mm |
17"-fälg av modellen JR3 White från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
JR3 White från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
18"-fälg av modellen JR3 White från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 40 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR3 White är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.