Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter JR3 Hyper Black och den tillverkas av Japan racing. Japan racing JR3 Hyper Black har en fälgbredd som är 9.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 38 mm. Japan racing JR3 Hyper Black har ett centrumhål (navhål) på 74.1 mm. BytHjul säljer Japan racing JR3 Hyper Black 18" i sin webbshop för 3263 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 263 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Hyper Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Japan racing JR3 Hyper Black, 18"-fälg, 9.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 22 mm.
JR5 Hyper Black från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 9.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/100.
JR3 Hyper Black från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 15"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Fälg från Japan racing på 16" med modellnamnet JR3 Hyper Grey. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 25 mm.