SL01 Matt Bronze 18" är en snygg fälg som tillverkas av Japan racing. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing SL01 Matt Bronze har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna variant av SL01 Matt Bronze har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4026 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 026 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | SL01 Matt Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Japan racing SL01 Matt Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 40.
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet SL01 Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing SL01 Matt Gun Metal är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
SL01 Matt Black från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.