JR37 Hyper Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av Japan racing. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Navhålet på Japan racing JR37 Hyper Black är 66.6 mm stort. JR37 Hyper Black 18" är en snygg fälg för 3531 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 531 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR37 Hyper Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från Japan racing av modellen JR37 Hyper Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
JR37 Hyper Black från Japan racing är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Japan racing JR37 Hyper Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 35.
Japan racing JR37 Hyper Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 40 mm.