Med ett pris på 3370 kronor är Japan racing JR37 Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Japan racing JR37 Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. En uppsättning Japan racing JR37 Shiny Black kan bli din för endast 3370 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 370 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR37 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
JR37 Platinium Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet JR37 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet JR37 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR37 Hyper Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.