En snygg fälg på 19" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR11 Matt Bronze. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Japan racing JR11 Matt Bronze är 5/112.
Denna variant av JR11 Matt Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. En uppsättning Japan racing JR11 Matt Bronze kan bli din för endast 4093 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR11 Matt Bronze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 19"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter JR11 Matt Bronze.
19"-fälg av modellen JR11 Matt Bronze från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Japan racing JR11 Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 42.
JR11 Shiny Black från Japan racing är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.