Japan racing har många snygga fälgar i sitt utbud och JR20 Silver Machined Face 20" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR20 Silver Machined Face har en fälgbredd på 11". Japan racing JR20 Silver Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Japan racing JR20 Silver Machined Face 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 571 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR20 Silver Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Japan racing JR20 Silver Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 35.
19"-fälg av modellen JR20 Silver Machined Face från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR34 Silver Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Japan racing JR34 Silver Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.