En snygg fälg på 19" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR20 Silver Machined Face. Fälgens bredd är 9.5". Japan racing JR20 Silver Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.6 mm stort. JR20 Silver Machined Face 19" är en snygg fälg för 4121 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 121 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR20 Silver Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
19"-fälg av modellen JR20 Silver Machined Face från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
19"-fälg från Japan racing av modellen JR28 Silver Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 35 mm.
JR28 Silver Machined Face 19" från Japan racing med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
JR34 Silver Machined Face från Japan racing. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.