Japan racing JR37 Silver Machined Face är en fälg på 20" från Japan racing. Denna fälg är 10" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna variant av JR37 Silver Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. En uppsättning Japan racing JR37 Silver Machined Face kan bli din för endast 5170 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 170 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR37 Silver Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66 mm |
JR37 Shiny Black 20" från Japan racing med 10" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. Japan racing JR37 Shiny Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
JR37 Hyper Black från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Japan racing JR37 Shiny Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.