En snygg fälg på 18" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR37 Platinium Bronze. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna variant av JR37 Platinium Bronze har ett navhål/centrumhål som är 67 mm stort. Japan racing JR37 Platinium Bronze kan du köpa från BytHjul för endast 3337 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 337 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR37 Platinium Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 67 mm |
Japan racing JR37 Platinium Bronze, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
JR37 Platinium Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
JR37 Platinium Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter JR37 Platinium Bronze.