En snygg fälg på 19" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR28 Platinium Bronze. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR28 Platinium Bronze har en fälgbredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Japan racing JR28 Platinium Bronze är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Japan racing JR28 Platinium Bronze för 3665 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 665 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR28 Platinium Bronze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
JR28 Platinium Bronze 19" från Japan racing med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
JR34 Platinium Bronze 19" från Japan racing med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
JR28 Platinium Bronze 20" från Japan racing med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR28 Platinium Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.