Japan racing JR42 Matt Gun Metal är en fälg på 19" från Japan racing. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Japan racing JR42 Matt Gun Metal har en bredd på 9.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Japan racing JR42 Matt Gun Metal är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Navhålet på Japan racing JR42 Matt Gun Metal är 72.6 mm stort. BytHjul säljer Japan racing JR42 Matt Gun Metal 19" i sin webbshop för 3911 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 911 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR42 Matt Gun Metal |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Japan racing JR42 Matt Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 42.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. Japan racing JR42 Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen JR42 Shiny Black från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 42 mm.
Denna 19"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter SL01 Matt Gun Metal.