Detta är en Japan racing-fälg av modellen JR11 Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Japan racing JR11 Shiny Black har en fälgbredd som är 9.5". Japan racing JR11 Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Denna variant av JR11 Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. Du hittar mer information om Japan racing JR11 Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR11 Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72 mm |
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet JR11 Shiny Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9.5" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet JR11 Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 9.5" och ET-måttet är 35 mm.
19"-fälg av modellen JR11 Matt Bronze från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
JR11 Shiny Black från Japan racing. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.