Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2800 kronorsklassen. Fälgen heter R11 Black och den tillverkas av LND. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". LND R11 Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 38 mm. LND R11 Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. En uppsättning LND R11 Black kan bli din för endast 2728 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 728 kr | Besök BytHjul |
| Märke | LND |
|---|---|
| Modell | R11 Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
R11 Black 19" från LND med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
LND R11 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 28.
R11 Black 20" från LND med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 10.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. LND R11 Black är 20" och har en bultcirkel på 5/120.