LND har många snygga fälgar i sitt utbud och R11 Black 20" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.6 mm. Du hittar mer information om LND R11 Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 116 kr | Besök BytHjul |
| Märke | LND |
|---|---|
| Modell | R11 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
LND R11 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 28.
R11 Black 20" från LND med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
LND R11 Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 38.
LND R13 Matt Black, 20"-fälg, 9" bredd, 6/114.3 bultcirkel och ET på 30 mm.