Denna 16"-fälg från MAK har modellnamnet Zenith. Shiny Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Zenith. Shiny Black har en fälgbredd på 6.5". Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/100.
Denna variant av Zenith. Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. Detta är en fälg med 60 mm stort navhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2007 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 007 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60 mm |
Zenith. Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 4/100.
16"-fälg från MAK av modellen Zenith. Shiny Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.
Zenith. Shiny Black från MAK. Med en bredd på 6" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
MAK Zenith. Shiny Black, 15"-fälg, 5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 32 mm.