Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter Davinci Shiny Black och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6". MAK Davinci Shiny Black fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 56 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Davinci Shiny Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 229 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 56 mm |
MAK Davinci Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 50.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Davinci Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/100, bredden 6" och ET-måttet är 45 mm.
Davinci Matt Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Davinci Black Machined Face.