MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Zenith. Titanium 15" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Zenith. Titanium har en fälgbredd på 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1900 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 900 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Titanium |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72 mm |
15"-fälg från MAK av modellen Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 5/100, bredden 15" och ET-måttet 35 mm.
Zenith. Titanium 15" från MAK med 5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
15"-fälg från MAK av modellen Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 36 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Zenith. Hyper Silver är 15" och har en bultcirkel på 4/100.