Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Epica Titanium. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. MAK Epica Titanium fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Inpressningsdjupet för MAK Epica Titanium är 37 mm. MAK Epica Titanium har ett centrumhål (navhål) på 60 mm. MAK Epica Titanium kan du köpa från BytHjul för endast 2558 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 558 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60 mm |
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Davinci Matt Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
MAK Zenith. Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 4.5" bredd och ET 37.
Epica Titanium 17" från MAK med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.