En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Epica Black Machined Face. Fälgbredden för denna variant av MAK Epica Black Machined Face är 7". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för MAK Epica Black Machined Face är 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 60 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Epica Black Machined Face 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 630 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 37 mm. MAK Epica Titanium är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Davinci Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
17"-fälg av modellen Epica Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
17"-fälg av modellen Epica Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 51 mm.