Davinci Black Machined Face 16" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 37 mm. Centrumhålet är 60 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Davinci Black Machined Face för 2179 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 179 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60 mm |
Davinci Matt Titanium 17" från MAK med 7" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
16"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
16"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.