Davinci Shiny Black 16" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Davinci Shiny Black har en bredd på 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Davinci Shiny Black är 37 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 60 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Davinci Shiny Black för 1874 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 874 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 60 mm |
Davinci Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Davinci Matt Titanium från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
RC30 Shiny Black från Brock är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
16"-fälg från Brock av modellen RC34 Shiny Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 37 mm.