Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK NTT Dark vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK NTT Dark har en bredd på 7". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 4 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 4/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 32 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. BytHjul säljer MAK NTT Dark 17" i sin webbshop för 2489 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | NTT Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
NTT Antracit 17" från MAK med 7" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
NTT Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet NTT Bronze. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
17"-fälg av modellen NTT Antracit från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 42 mm.