MAK Davinci Shiny Black är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Denna fälg är 7" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/108.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Davinci Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. BytHjul säljer idag MAK Davinci Shiny Black för 2100 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 100 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65 mm |
MAK Davinci Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 42.
16"-fälg av modellen Davinci Matt Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 42 mm.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Davinci Shiny Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 44 mm.
16"-fälg av modellen Davinci Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 44 mm.