DaVinci Dark 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 4 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 25 mm. Centrumhålet på denna fälg är 65.1 mm stort. BytHjul säljer MAK DaVinci Dark 18" i sin webbshop för 2875 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 875 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
DaVinci Dark 18" från MAK med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
18"-fälg från MAK av modellen Epica Titanium. Bultcirkeln är 4/108, bredden 18" och ET-måttet 25 mm.
MAK Epica Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 25.
MAK Epica Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 25.